Intensywny kurs technik manualnych 2024

(Rekrutacja na kurs 2024 rozpocznie się 6 maja 2024)

Chcesz studiować techniki dentystyczne lub na twoim wymarzonym kierunku trzeba zdać egzamin manualny? Chcesz podszkolić umiejętności rzeźbienia i rysunku? Zapraszamy do nas!

Kurs Technik Manualnych przygotuje Cię do manualnego egzaminu wstępnego. Uczestnicy zajęć, pod okiem eksperta, zdobywają praktyczne umiejętności, które pozwalają im dostać się na wymarzony kierunek. Zajęcia pokazują specyfikę egzaminów wstępnych i umożliwiają „sprawdzenie się” w przyszłym zawodzie. Kurs prowadzony jest przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i składa się z 27 godzin praktycznych zajęć, które obejmują:

– rysunek (technika: ołówek),

– rzeźbę (materiał: plastelina/glina).

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do kandydatów na kierunek techniki dentystyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi lub innych uczelniach.

Program kursu:

Kurs technik manualnych to cykl spotkań, mających na celu przygotowanie kandydata do egzaminu wstępnego tj. testu zdolności manualnych. Kurs obejmuje ćwiczenia z zakresu modelowania obiektu w plastelinie oraz odręcznego rysunku. Istotą ćwiczeń będzie jak najbardziej precyzyjne odwzorowanie formy, konstrukcji oraz w przypadku rysunku, perspektywy obserwowanego obiektu w skali 1:1. Obiekty, na podstawie których kandydat będzie wykonywał dzieło zostaną przygotowane przez organizatora.

Kurs będzie obejmował 1 grupę max. 20 osób. Spotkania będą się odbywały 2x w tygodniu po 3 h z podziałem po 1,5 h na rysunek i 1,5 h na modelowanie. Kurs zakończy się 3 godzinnym próbnym egzaminem wstępnym bez możliwości konsultowania prac z prowadzącym.

Profil kandydata:

Kandydat powinien posiadać podstawową wiedzę – doświadczenie z zakresu rysunku konstrukcyjnego oraz modelowania formy przestrzennej.

Kandydat podczas kursu powinien mieć własne podstawowe narzędzia do modelowania precyzyjnego (nożyki do wosku 13 i 17 cm). Zabrania się korzystania z narzędzi pomiarowych tj: linijka, ekierka, suwmiarka, cyrkiel itp. W przypadku rysunku kandydat powinien mieć własne ołówki o miękkości od 4B do HB, gumkę do ścierania oraz temperówkę.

Organizator zapewnia kartki do rysunku, formę do modelowania, a także obiekty do modelowania. Należy posiadać swoje narzędzia do modelowania (FUMED zapewnia jedynie kilka zestawów na wszelki wypadek).

Terminy i miejsce zajęć:

Wkrótce podamy daty.

Zajęcia odbywać będą się w godzinach 17:00 – 20:00.

Budynek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi plac Hallera 1 (II piętro, pokój 238)

Jak się zapisać? 

  1. Dokonaj przelewu na 800 zł na konto: 85 1050 1461 1000 0023 6398 7724 (ING Bank Śląski S.A.)
  2. W tytule przelewu napisz: imię i nazwisko KURS TECHNIK MANUALNYCH
  3. Potwierdzenie przelewu wyślij mailem na natalia.rudyk@fumed.pl wraz z imieniem i nazwiskiem kandydata, datą urodzenia i numerem telefonu oraz mailem do kontaktu
  4. Czekaj na potwierdzenie wpłaty od nas.

O uczestnictwie w zajęciach decyduje kolejność wpłat! Wpłaty przed 6 maja będą zwracane. 

Prowadzący zajęcia

Zakres kursu

rysunek (technika: ołówek) i rzeźba (materiał: plastelina/glina)

Przedmioty

techniki manualne

Poziom

od podstawowego do zaawansowanego

Czas trwania

27 godzin

Zajęcia

manualne

Wielkość grupy

20 osób

Rozpoczęcie

wkrótce podamy

Zakończenie

wkrótce podamy

Miejsce

pl. Hallera 1

Cena kursu

800 zł brutto