Kurs maturalny – roczny – biologia rozszerzona

Dla licealistów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości oferujemy przygotowanie do matury z biologii rozszerzonej. To kurs opracowany przez specjalistów z zakresu dydaktyki, którzy pomagają w usystematyzowaniu posiadanej wiedzy i rozbudowaniu jej o kolejne zagadnienia. Ważne jest, aby kursy maturalne stanowiły dopełnienie w edukacji indywidualnej oraz szkolnej i odbywały się w sposób przemyślany.

Dlatego wszystkim, którzy w maju będą zmagać się z egzaminem, oferujemy kurs „biologia rozszerzona” obejmujący moduły teoretyczne i ćwiczenia praktyczne. Podpowiadamy również, jak przygotować się do matury z biologii, aby wiedzę uzyskaną w toku nauczania wykorzystać na studiach i w pracy zawodowej. Kładziemy nacisk, aby uczniowie uczęszczający na nasze kursy maturalne zdobyli wszechstronne przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zwieńczeniem powinna być dobrze napisana matura z przedmiotu „biologia rozszerzona”, a uzyskana ocena powinna stać się przepustką do wybranych studiów medycznych lub pokrewnych.

Aby przygotowanie do matury z biologii rozszerzonej było skuteczne, kładziemy nacisk na konstruktywną atmosferę, którą buduje bliskość Uniwersytetu Medycznego. Dobrze wyposażone zaplecze naukowe, nowoczesne sale, doświadczeni wykładowcy to odpowiedź na pytanie: „Jak przygotować się do matury z biologii i zdać ją na wysokim poziomie?” Nasze kursy maturalne to szansa dla ambitnych licealistów, poszukujących wsparcia dydaktycznego na drodze do realizacji marzeń.

Tym osobom oferujemy:

  • kurs przygotowujący do matury (poziom rozszerzony) z przedmiotu biologia
  • rozpoczęcie zajęć – 14 września 2019 roku
  • koniec zajęć – 26 kwietnia 2020 roku
  • 120 godzin lekcyjnych, w ramach których powtarzane są informacje teoretyczne, a także rozwiązywane i analizowane testy maturalne.
  • Zajęcia odbywają się grupach 15-20 osobowych, raz w tygodniu po 3 godziny lekcyjne w soboty, w salach Centrum Dydaktycznego UM (ul. Pomorska 251).

Dodatkowo, dla chętnych uczestników, niezależnie od 120 godzin podstawowego kursu, organizujemy darmowe zajęcia pozwalające poznać specyfikę niektórych procedur medycznych, m.in. kurs udzielania pierwszej pomocy (BLS) i elektroterapii (AED) i kurs szycia chirurgicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa oraz cennikiem. Zgłoszenie uczestnika możliwe jest poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego.

Zakres kursu

powtórzenie materiału teoretycznego oraz praca z testami maturalnymi, dodatkowe bezpłatne zajęcia praktyczne, m.in. kurs udzielania pierwszej pomocy (BLS) i elektroterapii (AED), kurs szycia chirurgicznego

Przedmioty

biologia

Poziom

poziom rozszerzony

Czas trwania

120 godzin lekcyjnych

Zajęcia

3 godziny raz w tygodniu (sobota)

Wielkość grupy

15-20 osób

Rozpoczęcie

14 września 2019

Zakończenie

26 kwietnia 2020

Miejsce

Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251)